Çikolata, Çikolata & Daha Fazla Çikolata!

Deneyimli çikolata şefi Elie Tarrab’ın çikolata yapımının inceliklerini herkesin anlayabilmesi için kaleme aldığı kitabı Çikolata, Çikolata & Daha Fazla Çikolata! İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflardaki yerini alıyor.

Elie Tarrab’ın sıfırdan çikolata yapmaya yönelik kılavuz niteliğinde kitabı; Çikolata, Çikolata & Daha Fazla Çikolata! içerisindeki evde uygulayabileceğiniz tariflerle okuyuculara çikolata dünyasına uzanan bir kapı aralıyor. Çikolata yapımında kullanılan aletleri ve teknikleri de detaylı olarak anlatan Tarrab, çikolata yapımına dair tüm püf noktaları paylaşarak kitapta çikolata tutkunlarına bir şölen sunuyor.

Elie Tarrab, kitabında sunduğu 80’den fazla tarifiyle Çikolata Barları & Yaprak Çikolata; Pralinler, Trüfler & Bonbonlar; İkramlık Çikolatalar; Tatlılar ve Kurabiyeler & Kekler ile çikolataya olan sevgiyi bambaşka bir seviyeye çıkarıyor.

Danya Weiner’in çektiği fotoğraflarla cömertçe resimlendirilmiş ve görsel olarak zenginleştirilmiş Çikolata, Çikolata & Daha Fazla Çikolata! okura hem benzersiz bir lezzet sunuyor, hem de içerisindeki tariflerle dikkat çekiyor.

Yazar Elie Tarrab, çikolataya dair her şeye âşık. Fransa’nın kırsalında Rhône Vadisi’nde bulunan Valrhona’da gurme çikolata imalatı eğitimi aldı. Elie’nin çikolata tutkusu çocukluğunun geçtiği ve unutulmaz ilk çikolatasını yediği Hayfa’ya kadar uzanıyor. 2016 yılında Cardinal adındaki ilk çikolata butiğini Tel Aviv’de açtı. Butiğinde pralinler, bonbonlar, tatlılar, çikolata barları ve diğer küçük tatlı kaçamaklar hazırladı.

KÜNYE
Kitap adı: Çikolata, Çikolata & Daha Fazla Çikolata!
Yazar: Elie Tarrab
Çevirmen: Gizem Kayahan
Yayınevi: İnkılâp Kitabevi
Yayın Direktörü: Gülşen İşeri
Editör: Kadriye Kızıl Güzelkan
Kapak tasarım: Beyzanur Karabulut
Sayfa tasarım: Beyzanur Karabulut
Sayfa sayısı:  144