Cottonbox sürdürülebilir bir yolculuğa adım attı

Cottonbox, sürdürülebilirliğe vurgu yaptığı 2023 İlkbahar & Yaz Koleksiyonu ile baharı karşıladı.

Doğanın yeniden uyanışından, modern çizgilerden ve farklı kültürlerden ilham alarak hazırladığı tasarımlarını marka, çevre dostu serisiyle “tasarımdan doğaya” sürdürülebilir bir yolculuğa adım attığını duyurdu. Grand Hyatt Hotel’de Cottonbox Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Turgut’ un ev sahipliğinde gerçekleşen lansmanda yeni koleksiyonda ön plana çıkan renk ve desenler, markanın sürdürülebilirlik vizyonu ev tekstilinde 2023 trendleri paylaşıldı. Doğayla iç içe ve kahvaltı eşliğinde başlayan etkinlik, düzenlenen mikro bitki dikimi workshopu ile daha da keyifli hale geldi.

Çevreci bir marka olarak sürdürülebilirliğe yönelik çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını belirten Turgut, “Her sektörde olduğu gibi ev tekstilinde de sürdürülebilirlik kavramı artık vazgeçilmez hale geldi. Cottonbox olarak biz de üzerimize düşen görevi yapmak için kollarımızı sıvadık ve yeni koleksiyonumuzda geri dönüştürülmüş pamuk ipliği ile ürettiğimiz ürünlerimizle doğa dostu tasarımlar hazırladık” dedi.

Cottonbox ile sürdürülebilirlik yatak odalarında…

“Sürdürülebilir yaşam” inşa etme bilinciyle hazırladığı 2023 İlkbahar & Yaz koleksiyonuyla ile doğa dostu tasarımlara imza atan Cottonbox, ev tekstilindeki iddiasını bir kez daha ortaya koyuyor.

Kaliteli üretimi ve yenilikçi tasarımlarıyla fark yaratan marka, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için tasarlanan Natureforce serisiyle ev tekstilinde sürdürülebilirliğe vurgu yapıyor.

Geri dönüştürülmüş pamuk ve pes iplik harmanlanarak üretilen tasarım; kolay kullanım, kolay yıkama ve ütüleme imkanı sunuyor. Geleneksel yöntemlere kıyasla su tasarrufu sağlayan süreçlerden geçerek hazırlanan Natureforce serisi, normal pamuklu kumaşlardan daha yumuşak, nem tutucu ve hava alıcı özellik taşıyor. Minimal renklerin ve pastel tonların ön plana çıkarıldığı seri; vizon, mavi, sarı ve lacivert gibi birçok renk seçeneği sunuyor.

Her zevke hitap eden Keten serisi…

Cottonbox, keten kumaşın doğallığından esinlenerek hazırladığı Keten serisi ile yatak odası dekorasyonuna yeni bir soluk katıyor. Natürelliğin ön plana çıktığı seri ile yatak odalarında şıklık ve konfor bir araya geliyor.

Ketenin serin tutma özelliği sayesinde yaz aylarında da kullanıcılara rahat bir uyku deneyimi sunan tasarımlar, her yatak odası dekorasyonuna uyum sağlıyor.

Sofralardaki doğal şıklık…

Cottonbox, yeni koleksiyonunda ilk kez keten masa örtülerini kullanıcılarının beğenisine sunuyor.

Cottonbox’ın keten kumaşın doğal dokusuyla evlerde natürelliğe vurgu yapan masa örtüleri, şık tarzıyla sofra dekorasyonunun tamamlayıcısı oluyor.

Beyaz, gri, ekru ve toprak renklerinde iplikler özenle işlenen tasarımlar, göz alıcı detaylarıyla dikkat çekiyor.

Nostaljik çizgilerden modern dokunuşlara..

Modern ve geleneksel tarzları harmanlayarak hazırlanan Brode Ranforce serisi, nakış işlemeleriyle yatak odalarına zarif bir dokunuş yapıyor. Rengarenk ipliklerle işlenen çiçek desenlerinin yer aldığı tasarımlar ile yatak odaları baharın enerjisiyle yenileniyor. Seride; mavi, kahve ve pembe renkler ön plana çıkıyor.

Bambu ipliğinden bornoz…

Cottonbox’ın tamamen doğal bambu ipliğinden üretilen bornozları, kaliteli ve yüksek emici dokusuyla suyu hızla emiyor.

Yumuşak yüzeyiyle tüm vücutta ipeksi bir dokunuş yaratan bornoz setleri, doğal hammadde kullanımı ve yüzde yüz bambu içeriği sayesinde güvenle tercih ediliyor. Bej, gri, pudra ve yeşil gibi birbirinden güzel renk seçenekleriyle tasarlanan bornozlar, her zevke hitap ediyor. Bornoz setleri; bornoz, el havlusu, banyo havlusu ve havlu terlikten oluşuyor.