“Eksozom teknolojisi güzellikten tedaviye yeni bir çığır açıyor”

“Morphiya HibrozomTM Teknolojisi” lansmanı, 16 Mayıs 2024 tarihinde Hilton Bomonti Otel’de çok sayıda bilim insanı, hekim ve cemiyet hayatından kişilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Seltek Group, HibrozomTM Teknolojisi ile ortaya çıkan ürünü Türkiye’de tüketiciyle buluşturarak Türkiye’nin medikal estetik alanındaki yükselen değerini desteklemeye devam ediyor.

2004 yılından beri medikal estetik sektörünün tanınmış markalarını ve devrimsel yeniliklerini Türkiye ile buluşturan, sektörün büyümesine katkı sağlayan Seltek Group devrim niteliğindeki biyoteknolojik gelişmeleri Türk hekimlerinin hizmetine sunuyor.

Ar-Ge çalışmaları, Türk ve uluslararası hekimler tarafından geliştirilen “Güçlendirilmiş hibriteksozom”lar yeni nesil biyoteknoloji ürünü olarak ülkemizde ve dünyada büyük önem arz eden gelişmeler arasında yer alıyor.

Hücrelerimiz vücudun temel yapı taşlarıdır ve olağan üstü bir karmaşıklığa sahiptirler. Eksozomlar, hücreler arasında sinyal iletmek ve çeşitli biyolojik süreçleri düzenlemek için salınan küçük keseciklerdir. Hücrenin doku yenilenmesinde, hastalık direnci ve diğer biyolojik süreçlerde önemli bir rol oynarlar.

Eksozomlar, genellikle hücre zarından dışarı salınır ve içerdikleri sinyal molekülleri, proteinler ve nükleik asitler aracılığıyla hücresel iletişimi sağlarlar. Bu kesecikler, organizmanın sağlığını desteklemek için hücreler arasında sinyal alışverişi yaparlar ve hücresel fonksiyonların koordinasyonunu gerçekleştirirler.

Hücresel düzeyde iyileşme ve rejenerasyon sağlanıyor

Geliştirilen patentli HibrozomTM Teknolojisi ile eksozomlar, izole edilip uzun vadede kullanılabilir bir ürün haline getirilebiliyor. Bu teknoloji sayesinde, hücresel düzeyde iyileşme ve rejenerasyon sağlanmaktadır. Moprhiya HibrozomTM Teknolojisi ile eksozomlar, hücrelerin ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin taşıyıcı olarak sunulmasına yardımcı olan lipozomlarla birleştirilirler. Bu bio akıllı, yenilikçi yaklaşıma sahip teknoloji yaşlanma karşıtı, cilt yenilenmesi, saç dökülmesi ve yara iyileşmesi gibi alanlarda büyük bir çığır açmakta, “devrim niteliğinde” gelişmelere olanak tanıyor.

Morphiya HibrozomTM teknolojisiyle; Hücresel seviyede iyileşme ve rejenerasyon sağlama kabiliyeti, farklı hastalıkların tedavisinde önemli bir potansiyel sunmakta ve sağlık sektöründe çığır açıcı bir yaklaşım olarak değerlendiriliyor.

“Devrim yaratma” potansiyeline sahip önemli bir çalışma…

Aralarında Doç. Dr. Tunç Tiryaki’nin de bulunduğu Türk bilim insanları ve hekimlerin de içinde yer aldığı yeni nesil cilt bakımı ve yara iyileştirme ürünlerinin geliştirilmesiyle hücresel seviyede iyileşme ve rejenerasyon sağlanmış sağlık ve kozmetik alanlarında devrim yaratma potansiyeline sahip önemli bir çalışma ortaya çıktı. Bölgesel kırışıklıklardan alopesiye, yara izinden doku kaybına birçok farklı alanda hücre yenilemesi sağladı.

Seltek Group, 2004 yılından beri medikal estetik sektörünün tanınmış markalarını ve devrimsel yeniliklerini Türkiye ile buluşturarak, sektörün büyümesine katkı sağlıyor.