EXBERRY®’den temiz etiketli yeşil tonlar

GNT, zerdeçal ve spirulinadan yapılan iki EXBERRY® Renklendirici Gıda’yı piyasaya sunarak temiz etiketli yeşillikler için yeni fırsatlar yarattı.

EXBERRY® Shade Jade Green parlak, mavimsi bir yeşil ton verirken, EXBERRY® Shade Lime Green ise sarımsı yeşil bir ton sağlıyor. Ürünler, GNT’nin yeşil Renklendirici Gıdalar yelpazesini genişleterek, şirketin temiz etiket beyanlarını destekleyen uygun maliyetli yeşil renklere yönelik artan küresel talebi karşılamasına yardımcı oluyor.

Shade Jade Green ve Shade Lime Green hem sıvı bazlıdır hem de çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Meyve jöleleri ve sert tava ürünleri gibi şekerlemeler; yoğurt ve dondurma dahil süt ürünleri; fırın, mandıra ve daha fazlası için dekoratif kaplamalar için ideal.

Ayrıca renkleri oluşturmak için kullanılan fiziksel, su bazlı yöntemler sonucu, son uygulamada tat üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Zerdeçal ve spirulina 

GNT Ürün Müdürü Sonja Scheffler şunları söyledi: “Yeni yeşil renklendirici gıdalarımız, tamamen temiz ve net etiketleri desteklerken iyi bir genel performans ve harika canlı renkler sağlıyor. Zerdeçal ve spirulina, EXBERRY® Shade Jade Green ve Shade Lime Green’in yaygın tüketici kabulü sunmasını sağlayan iyi bilinen, trend olan bileşenlerdir.”

Gıdaları gıda ile renklendirme ilkesine dayanan EXBERRY® ürünleri, yenilebilir, GDO’suz meyve, sebze ve bitkilerden fiziksel işleme yöntemleri kullanılarak ve kimyasal çözücü kullanılmadan üretiliyor. Bu da modern pazarlar için ideal bir çözüm.