Gelita, yenilikçi ürünlerini Vitafoods Europe 2024’te sergileyecek 

Kolajen peptitleri ve özel jelatinlerin önde gelen üreticilerinden biri olan Gelita’nın ürünleri, 14-16 Mayıs tarihleri ​​arasında, İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleştirilecek Vitafoods Europe’da E96 standında resmi kolajen sponsoru olarak sergilenecek.

Gelita, bu yılki Vitafoods Europe’a (14-16 Mayıs 2024, Cenevre) Biyoaktif Kolajen Peptitler (BCP®) portföyünde öncü bir içerik çözümüyle geliyor. Gelita fuarda, PeptENDURE® ile gelişmiş dayanıklılık performansı için ilk kolajen proteinini sergileyecek. Fuarın resmi kolajen sponsoru olan Gelita, yumuşak kapsül üretiminde sızıntıyı azaltmaya yardımcı olan farmasötik sınıf jelatin EASYSEAL®’in yanı sıra, içeriği bilimsel olarak kanıtlanmış olan VERISOL®’u da sunacak.

Vitafoods’un ziyaretçileri, Gelita uzmanlarının şirketin kolajen ve jelatin çözümlerine ilişkin özel bilgileri ortaya koyacakları üç sunumuna katılmaya davet ediliyor.

PeptENDURE® ile daha iyi ve daha uzun süre performans…

Geliştirilmiş dayanıklılık performansı için ilk kolajen protein çözümü olan PeptENDURE®, Vitafoods’un ilgi odağı olacak. Performans bileşeni, kısa vadeli bir enerji artışı yerine kasta uzun vadeli adaptif değişiklik sağlayabilir ve böylece sürdürülebilir en yüksek performansı destekleyebilir.

Dayanıklılığın artırılmasına yönelik takviyeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için ziyaretçiler, Gelita, Bilimsel İşler ve İletişim Müdürü Dr. Ulrike Braun’un 14 Mayıs Salı günü saat 23:40’ta Vitafoods Konferansı’nda yapacağı konuşmayı dinleyebilirler. 

VERISOL®: İçten gelen güzellik için güvenilir içerik…

Gelita ayrıca, güzelliği içeriden desteklemek için özel olarak optimize edilmiş Biyoaktif Kolajen Peptitleri VERISOL®’u da sergileyecek. Fibroblastları daha fazla kolajen üretmeye teşvik ederek saç, tırnak ve cilt sağlığının iyileşmesine, kırışıklıkların ve selülitlerin azalmasına neden olur. Bilimsel kanıtlar bu BCP®’nin etkinliğini ve güvenliğini doğruluyor. Bu nedenle, dünya çapında lider markaların VERISOL®’a güvendiği vurgulanıyor.

EASYSEAL®: Yumuşak kapsül sızıntısını azaltır

Seri, kapsül dikişlerini iyileştiren ve sızıntıyı azaltmaya yardımcı olan, farmasötik sınıf yumuşak jelatin olan EASYSEAL® ile tamamlanacak. Bunun sonucunda üretim süreçleri iyileşir, maliyet tasarrufu sağlanır ve verimlilik artar. Softgel üretim devrimini daha derinlemesine incelemek için üreticiler, Gelita Global Pazarlama ve İnovasyon Yönetimi’nden Jessica Pfoehler ve Uygulama Teknolojisi ve Ürün Geliştirme’den Dr Ulrich Mach’ın 15 Mayıs Çarşamba günü saat 13:00’te New Ingredient Theatre’da yapacağı sunum sırasında EASYSEAL®’in avantajlarını keşfedecekler.

Vitafoods’un ziyaretçileri aynı zamanda Gelita’nın tahıl ve yumuşak çubuklar gibi şekersiz, yüksek proteinli ürünlerin oluşturulması için olağanüstü bağlayıcı özelliklere sahip en son özel kolajen peptit formülasyonu hakkındaki sunumu dinleme fırsatına da sahip olacak. Gelita Gıda Spesiyalleri Kategori Müdürü Natalie Leuwer ve Uygulama Teknolojisi ve Ürün Geliştirmeden Sophie Brand, 15 Mayıs Çarşamba günü saat 15:00’te New Ingredients Tiyatrosu’nda bu yeni bileşenin potansiyelini ortaya çıkaracak.

Gelita’nın yan kuruluşu ve özel markalı müşterilere yönelik özelleştirilmiş ürünler uzmanı Gelita Health de E96 standında yer alacak.