Gıda endüstrisi F İstanbul’da buluşuyor

F İstanbul Gıda ve İçecek Ürünleri ve Üretim Teknolojileri Fuarı, 10-13 Temmuz 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

F İstanbul, 4 gün boyunca 5 eş zamanlı alt fuar ile sektör liderlerini bir araya getirecek ve katılımcılara potansiyel yeni müşterilere ulaşma fırsatı sunacak. Binlerce yeni ürün, yüzlerce yerli ve yabancı üretici 10-13 Temmuz’da İstanbul Fuar Merkezi’nde 100+ ülkeden gelen zincir mağaza yetkilileri ve alıcılar ile buluşacak.

Artan talepleri 700’den fazla stantta 1000 üzeri marka ile karşılayacak F İstanbul, yerli ve yabancı zincir marketlerin satın alma yetkililerinin de yer aldığı 15 bin profesyonel ziyaretçiyi müşteri eşleştirme programları ile bir araya getirecek.

Geniş kapsamlı bir fuar deneyimi sunacak F İstanbul’da şu ürün grupları yer alacak:

  • Gıda ve İçecek Ürünleri (Hol 2-4a)
  • Kuru & Sert Kabuklu Meyveler ve Atıştırmalık Ürünler (Hol 2)
  • Bisküvi, Çikolata ve Şekerli Ürünler (Hol 8)
  • Gıda ve İçecek Üretim Teknolojileri, Ambalaj ve Katkı Maddeleri (Hol 6-7)
  • Market ve Mağaza Ekipmanları (Hol 4b)
Yeni tedarikçiler ile buluşma imkânı

Fuar’da, Türkiye’nin yanı sıra Çin, Hindistan, İran, Mısır, Türkmenistan ve Özbekistan gibi 20’den fazla ülkeden direkt katılımcı olan firmaların yetkilileri ile bire bir görüşme ve yeni tedarikçiler ile buluşma imkânı olacak.

So Fuar Grubu Kurucusu Özgür Sofuoğlu, fuarın birçok firmanın mevcut yıl ihracat hedeflerine ulaşmasına katkı sağladığını belirterek, “sürekli yeni müşteriler” mottosuyla organize edilen F İstanbul’un farklı bir proje olduğunu söyledi.

19 ülkenin resmi katılım yaptığı ve birçok ülkenin destek programında yer alan F İstanbul 2024 fuarının Türkiye katılımcıları TC Ticaret Bakanlığı tarafından da destekleniyor.