İstanbulluların buluşma noktası: Grill İstanbul

Lezzet, müzik ve eğlencenin buluştuğu KüçükÇiftlik Park’ın yeni festivali Grill İstanbul, 1-2 Haziran’da binlerce İstanbulluyu ağırladı.

Izgara severler bu yıl ilk kez düzenlenen Grill İstanbul’da Levon Bağış, Yağız İzgül, Sidar Budak, Onur Balk gibi uzman isimlerin et seçme ve pişirmeden tadımlara, kokteyl yapımından dünya kahvelerini tanımaya farklı konularda gerçekleştirdiği atölyelere katılma ve ünlü restoranların stantlarını ziyaret etme imkânı buldular. Birbirinden lezzetli yemeklerin tadını çıkaran ziyaretçiler, düzenlenen yarışmalarda hem eğlenceli dakikalar geçirdi hem de ödüller kazandılar.

Yemek ve eğlencenin, sohbet ve müziğin ızgara kokusuyla birleştiği Grill İstanbul; Cem Adrian, Yüksek Sadakat, KÖFN, Jabbar, Selin, Can Gox, Ceren Akın ve Emir Yargın’ın konserleriyle de İstanbullulara tadına doyulmaz bir festival yaşattı.

Kültür, sanat ve eğlencenin şehirdeki önemli adresi KüçükÇiftlik Park’ın, barbekü kültürüne dair her şeyi ızgara tutkunların icin bir araya getiren yeni yeme içme festivali Grill İstanbul, 1-2 Haziran’da ilk kez gerçekleşti. Katılımcılar Grill İstanbul’da iki gün boyunca sevdikleriyle birlikte güneşin, baharın, yeşil çimlerin, dev ızgaralarda pişen barbekü çeşitlerinin, ateş başının ve müziğin tadını doyasıya çıkardılar.

“Gastronomik” konularda atölyeler gerçekleşti

Grill İstanbul’da yeme içme uzmanı Levon Bağış, şef Sidar Budak, miksolog Onur Balk, milyonlarca izlenen Orman Lezzetleri, şef Çağrı Burak Sağlam gibi isimler iyi et seçme ve pişirme, doğada pişirme yöntemleri, kokteyl yapımı gibi birçok konuda atölye çalışması gerçekleştirdiler. Sektöründe önde gelen ızgara eşlikçisi gıda, ev aletleri, outdoor yaşam tarzı markalarının da stantlarında yaptığı ikramlarla tadım imkanı sunduğu festival; katılımcılar, restoranlar ve sektör firmaları için bir ilk buluşma tadında geçti.

20 kişiye özel bir festival mönüsü hazırlayan Yağız İzgül’ün “Şef Masası”nı sahiplendiği festivale Padre Burger, Adana İl Sınırı Ocakbaşı, Kanatçı Haydar, Elbet Steakhouse, Cantina Prime gibi restoranlar da en sevilen lezzetleriyle katıldılar. Somer Sivrioğlu’nun Efendy ve Tombik’inin, “Masterchef” öğrencilerinden Kıvanç Karadeniz’in Yirmi İstanbul’u ve Batuhan Bayır’ın Broger’iyle bir araya geldiği Grill İstanbul hem şefler, işletmeciler ve sektör önderleri hem de gastronomi meraklıları için bir buluşma noktası oldu.

Ünlü sanatçılar sahne aldı

Grill İstanbul, gastronomiye dair zengin programının yanı sıra gün boyu devam eden konserleriyle de hafta sonuna damga vurdu. İlk gününde Yüksek Sadakat, Jabbar, Can Gox ve Ceren Akın’ı ağırlayan festival, ikinci gününde ise KÖFN, Selin ve “Emir Yargın: Klas Pop” projesiyle Emir Yargın’ı konuk etti. URU organizasyonuyla, NTV’nin medya sponsorluğunda düzenlenen Grill İstanbul’un renkli programı, Cem Adrian’ın muhteşem konseriyle sona erdi.

Yaşattığı lezzetli ve eğlenceli hafta sonunun yanı sıra sektörün gelişimi açısından taşıdığı önemle de fark yaratan Grill İstanbul, önümüzdeki yıl daha da geniş bir katılımla ziyaretçilerini ağırlamak için şimdiden hazırlıklarına başladı.

KüçükÇiftlik Park hakkında
İstanbul’un kalbinde yer alan KüçükÇiftlik Park, 17.yüzyıldan beri şehrin kültür ve eğlence merkezi. Günümüze kadar mesire alanı, hasbahçe, gazino ve lunapark olarak İstanbulluları ağırlayan mekan, bugün kurumsal etkinliklerden lansmanlara, fuarlardan davetlere, düğünlerden dev konserlere, tüm sahne sanatlarından sergilere kadar ses getiren etkinliklerin yapıldığı çok amaçlı bir etkinlik merkezi olarak faaliyet gösteriyor.
Yaz sezonunda etkinliklerin ihtiyacına göre düzenlenebilen 17.000 kişi kapasiteli alanı, kış sezonunda ise 4.500 kişi kapasiteli kapalı alanı ile şehrin ihtiyacına cevap veriyor. 2000 metrekarelik çim alana sahip KüçükÇiftlik Bahçe ise yaz sezonunda ayrı bir alan olarak hizmete açılıyor.
URU hakkında
2007 yılından bu yana etkinlik sektöründe faaliyet gösteren URU, yenilikçi projeler geliştirerek geniş kitleleri kültür-sanat etkinlikleriyle buluşturan çok amaçlı bir organizasyon şirketi. Gerçekleştirdiği etkinliklerde sunduğu 360 derece hizmetle sektöre alternatif bir soluk getiren URU, kurumsal etkinlik ve lansmanları; konser, parti ve festivalleri; moda tasarım aktivitelerini