Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaDünyadanGNT organik aspir kökenli renklendiricilerini piyasaya sürdü

GNT organik aspir kökenli renklendiricilerini piyasaya sürdü

GNT, Avrupa Birliği organik sertifikalı EXBERRY® gıda renklendiricileri yelpazesini organik aspirden yapılan yeni sarı ve yeşil tonlarla genişletti.

Modern tüketicilerin, gıda ve içecek ürünlerinin sağlık ve sürdürülebilirlik referanslarına daha fazla dikkat etmesiyle organik pazarda olağanüstü bir büyüme[1]  görülüyor. Artan talebe yanıt olarak GNT, iki yeni EXBERRY® Organics ürününü piyasaya sürdü.

EXBERRY® Organics “Fruit & Veg Yellow” organik aspir ve organik elmadan yapılırken EXBERRY® Organics “Veg Green” organik aspir ve organik spirulinadan yapılır. Her ikisi de Organik Düzenleme (AB) 2018/848 ile uyumlu.

Çok çeşitli yiyecek ve içecek uygulamaları için uygun olan yeni ürünler, halihazırda kırmızı, mor, mavi ve turuncu seçenekleri içeren bir EXBERRY® Organics serisini genişletiyor.

GNT Europa’nın Genel Müdürü Petra Thiele şunları söyledi: “EXBERRY® Organics, mükemmel derecede temiz içerik listelerini korurken, olağanüstü enerjik yiyecek ve içecekler oluşturmak için kullanılabilir. Organik aspir konsantresinden yapılan gıda renklendiricilerini pazara sunabildiğimiz ve organik markalar için heyecan verici yeni olanaklar yaratabildiğimiz için mutluyuz.”

Gıdaları gıda ile renklendirme ilkesine dayanan EXBERRY® Organics, geleneksel fiziksel işleme yöntemleri kullanılarak yenilebilir meyve, sebze ve bitkilerden oluşturulur. AB yönetmeliklerine göre organik sertifikalıdırlar ve dünyanın pek çok yerinde tamamen temiz ve net etiket beyanlarına hak kazanırlar.

EXBERRY® Organics konsantreleri ayrıca % 100 vegan dostu, helal ve koşerdir. Ayrıca, tamamen izlenebilir hammaddeler, GNT’nin dikey olarak entegre tedarik zincirinin bir parçası olarak çalışan çiftçiler tarafından sürdürülebilir yöntemlerle yetiştiriliyor.

[1] FiBL & IFOAM “The World of Organic Agriculture” (2022)

Son Gönderiler
spot_img

Popüler Gönderiler