HORECA sektörü ANFAŞ’ta buluşuyor

Antalya, 18-21 Ocak tarihleri arasında Türkiye’nin en büyük konaklama, ağırlama, yiyecek ve içecek endüstrisi ihtisas fuarları 32. ANFAŞ HOTEL EQUIPMENT ve 28. ANFAŞ FOOD PRODUCT fuarları ile HORECA sektörünü uluslararası pazarlarla buluşturmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin en büyük konaklama, ağırlama, yiyecek ve içecek endüstrisi ihtisas fuarları 32. ANFAŞ HOTEL EQUIPMENT-Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ve 28. ANFAŞ FOOD PRODUCT-Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı, eş zamanlı olarak 18-21 Ocak 2022 tarihleri arasında Antalya’da ANFAŞ Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyarete açılıyor.

70 ülkeden 50 bini aşkın ziyaretçi bekleniyor

HORECA sektörünü ve temsilcilerini bir araya getirecek dev buluşma öncesinde açıklama yapan ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, “Türkiye, 2023 yılında 50 milyon turist ve 50 milyar dolar turizm gelirine ulaşmayı hedefliyor. Antalya’nın tek başına ülkemizin turizmde ortaya koyduğu hedeflerin üçte birini gerçekleştirme gücüne sahip olduğuna inanıyorum. HORECA sektörünün en uzun soluklu ve istikrarlı fuarları 32. ANFAŞ HOTEL EQUIPMENT ve 28. ANFAŞ FOOD PRODUCT fuarlarımız ile ülke turizmimize ve ekonomisine önemli katkı sağlıyoruz.

Bu yılda pandemi koşullarına rağmen sektöre ivme katmak üzere eşzamanlı gerçekleşecek fuarlarımızda 600’den fazla katılımcı firma, 3 binin üzerinde markayı sergileyecek. Yurtiçi 81 ilden ve yurtdışı 70 ülkeden, 50 binin üzerinde ziyaretçinin katılımını bekliyoruz. Evdışı tüketimde her zaman ülke genelinde ilk üç sırada yer alan ve dört mevsim ülkemize gelen turistleri en iyi şekilde ağırlayan Antalya’da HORECA sektörümüzü uluslararası pazarlarla buluşturmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

HORECA sektörünün tüm ihtiyaçları fuarda sergilenecek

Geniş kapsamla 40 bin metrekarelik alanda gerçekleşecek Türkiye’nin en büyük HORECA Fuarı; 32. ANFAŞ HOTEL EQUIPMENT ile endüstriyel mutfak ve çamaşırhane ekipmanları, otel tekstili, mobilya, yatak ve dekorasyon malzemeleri, buklet ve sarf malzeme ekipmanları, aydınlatma ve elektrik malzemeleri, park, bahçe, plaj malzemelerini, 28. ANFAŞ FOOD PRODUCT ile bakliyat, hububat, baharat, katı ve sıvı yağlar, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, unlu mamuller, katkı malzemeleri, deniz ürünleri, donmuş gıdalar ve içecek sektörlerini 4 gün süreyle aynı çatı altında buluşturacak.

Turizm sektörünün sorunları ve geleceği konuşulacak

HORECA fuarları, sektörün geleceğini gündeme taşıyan önemli etkinliklere de ev sahipliği yapacak. HOTED (Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği) tarafından 19 Ocak Çarşamba günü saat 10:45’te ANFAŞ Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi etkinlik alanında “Sektörün Başlıca Sorunları” başlıklı panel gerçekleştirilecek.

HOTED Onursal Başkanı ve Başdanışmanı Hakan Halit, Yeni moderatörlüğünde yapılacak etkinliğe Kleopatra Otelciler Birliği Başkanı ve ALTİD Yönetim Kuruşu Üyesi Servet Şakiroğlu, Konaklı Turistik İşletmeciler Birliği Başkanı ve ALTİD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Orkan, POYD Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ülkay Atmaca ve Alba Hotels Genel Müdürü Selim Soylu konuşmacı olarak katılacaklar.

Ayrıca, HOTED’in katkılarıyla 20 Ocak Perşembe günü saat 10:45’te yapılacak Housekeeping Dernekleri Turizm Paneli’nde FEKHED (Fethiye Otel Kat Hizmetleri Eğitim ve Dayanışma Derneği), MAHED(Marmaris Kat Hizmetleri Eğitim Derneği), HOTED İzmir Temsilciliği, HOTED Alanya Temsilciliği, ANTED (Antalya Temizlik Hizmetleri Yöneticileri Deneği), HEDD (Housekeeping Eğitim ve Dayanışma Derneği), Bodrum Kat Hizmetleri Yöneticileri Derneği’nden üst düzey temsilciler yer alacak.

Türkiye mutfağını ve aşçılığını dünyaya tanıtabilmek amacıyla hareket eden Türkiye Aşçılar Federasyonu TAFED de 28. ANFAŞ FOOD PRODUCT Fuarı’nda yer alacak. TAFED standında düzenlenecek etkinlik ve şovlar her yıl olduğu gibi ziyaretçi ve katılımcılar tarafından ilgiyle takip edilecek.

Sektörün en önemli alıcıları fuara katılacak

Yurtiçi ve yurtdışından sektör profesyonellerine ev sahipliği yapacak dev organizasyon; uluslararası ziyaretçilerin yanı sıra, otel yetkilileri, satın alma yetkilileri, mimarlar, mühendisler, müteahhitler, restoran, bar ve kafeterya işletmecileri, alışveriş merkezleri, hipermarketler, zincir marketler, dernekler, ticaret ve sanayi odalarını bir araya getirecek. BAİB (Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği)’in desteği ile birlikte düzenlenen Alım Heyeti Programı’na da ev sahipliği yapılacak fuarlarda ziyaretçiler; otel, restoran ve bar yöneticileri ile yüz yüze görüşme imkanı bulurken, konaklama ve ağırlama sektörüne hizmet veren kamu kurum ve kuruluşlarının satın alma yetkililerine ulaşma fırsatını da yakalayacaklar. Türkiye’nin en büyük HORECA buluşması 32. ANFAŞ HOTEL EQUIPMENT-Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ve 28. ANFAŞ FOOD PRODUCT-Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı, 10:00-18:00 saatleri arasında ANFAŞ Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

Sağlıklı ve güvenli bir fuar deneyimlenecek

Katılımcı ve ziyaretçiler için sağlıklı ve güvenli bir fuar ortamı sağlamak üzere gerekli tüm önlemler alındı. Hem katılımcılar hem de ziyaretçiler 40 bin metrekare büyüklüğündeki ANFAŞ Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’ne HES kodu ve maske ile giriş yapabilecekler.

ANFAŞ’ın tecrübeli operasyon ekibi, tüm paydaşları ile koordineli olarak derinlemesine ve kapsamlı temizlik uygulamalarının yapılmasını sağlayacak ve süreçleri yakından takip edecek.