Keller & Vardarcı yurtdışında büyüyor

Keller & Vardarcı’nın Afrika ülkesi Burkina Faso’da kurduğu 300 ton kapasiteli shea fıstığı, ayçiçeği ve pamuk tohumu yağı fabrikasının, hem yerel hem de uluslararası pazarlara premium kalitede ürünler sunması bekleniyor.

Keller & Vardarcı liderliğindeki çığır açan bir girişim, Burkina Faso genelinde büyük heyecan uyandırdı. Keller & Vardarcı’nın son teknolojiyle donatılmış 300 ton kapasiteli karite fıstığı, ayçiçeği ve pamuk tohumu yağı fabrikasının açılışı ile -birden fazla çeşit tohumu işleyebilme yeteneğine sahip olan- ülke için tarımsal ve endüstriyel ilerlemenin yeni bir çağı başlamış oldu. Bu fabrikanın, yerel kaynakları küresel standartlarla birleştirerek hem yerel hem de uluslararası pazarlara premium kalitede ürünler sunması bekleniyor. Bu vizyoner girişim, Burkina Faso’nun endüstriyel altyapısını güçlendirmede önemli bir adımı temsil ediyor.

BDT ülkelerine yüksek kapasiteli yenilebilir yağ tesisleri…

Ayrıca, Keller & Vardarcı’nın küresel arenadaki etkisi, son yıllarda Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) içinde yüksek kapasiteli yenilebilir yağ tesislerinin kurulmasıyla giderek arttı. Farklı kapasitelerde yağlı tohum işleme tesisleri kurma konusunda öncü olan şirket, 2011’den beri Azerbaycan, Özbekistan ve Türkmenistan gibi stratejik pazarlarda büyük takdir topladı.

En son proje -hem pamuk tohumu hem de ayçiçeği tohumunu işleyebilen, Navoiy, Özbekistan’da bulunan, 200TPD kapasiteli bir tesis (yakında duyurulacak), Keller & Vardarcı’nın bölgesel ve küresel etkinliğini daha da sağlamlaştıracak.

Yenilik mirasını sürdürerek, Keller & Vardarcı dünya çapında pamuk tohumu ve diğer yağlı tohum işleme makineleri ve ekipmanlarının tasarımı ve imalatında “öncü” konumunu koruyor. Hassas pamuk tohumu soymadan gelişmiş lif temizleyicilere, sağlam balya pres makinelerinden son teknoloji yağ preslerine kadar, kapsamlı ekipman yelpazesi yenilebilir yağ sektörünün gelişen ihtiyaçlarına hizmet ediyor.

Keller & Vardarcı hakkında
2004 yılında İzmir, Türkiye’de kurulan Keller & Vardarcı Industries Ltd., iki aile şirketi olan KEK Egon Keller GmbH & Co, Almanya ve Vardarcı Makina Ltd. Şti., Türkiye’nin ortak girişimi olarak faaliyet gösteriyor. Kuruluş, İzmir Ege Serbest Bölgesi’nde bulunuyor.

Keller & Vardarcı dünya çapında pamuk tohumu ve diğer yağlı tohum işleme makineleri tasarlayıp üretiyor: Pamuk tohumu tiftik giderme, linter makineleri, tiftik temizleyiciler, motes temizleme, pamuk tohumu balya pres makineleri, linting için testere bileme makineleri, pamuk çırçırlama, tohum temizleyiciler, kabuk alma ve kabuk temizleme makineleri, filtre presleri, yağ presleri, pişiriciler, yağ pres ekspellerleri dahil olmak üzere ekipman ve parçalar, firmanın kendi ürettikleri makinelerin ve diğer markaların yedek parçaları vb.

Yemeklik yağ işleme makine ve ekipmanlarında önde gelen firmalardan biri olarak yemeklik yağ sektörüne anahtar teslim projeler sağlıyor. Ürünler, iki aile şirketinin 50 yılı aşkın üretici yetkinliğine sahip, deneyimli uzmanlar tarafından üretiliyor. Ayrıca müşterilere makine kurulumunun ardından mühendislik desteği, servis ve bakımı da sağlanıyor.

Firmanın Türkmenistan, Azerbaycan, Özbekistan, Tanzanya, Zambiya, Kuzey Afrika, Özbekistan ve Brezilya’da. Afrika ve Özbekistan’da projeleri devam ediyor. Makine, ekipman ve yedek parçalar dünyanın her yerine gönderiliyor.

Keller & Vardarcı ISO 9001:2015 sertifikalı bir firma ve tüm ürünleri CE işaretli.