Turyağ yenilikçi ürünleriyle IBAKTECH’te şeflerle buluştu

Endüstriyel ve ev dışı yağ tüketim pazarının öncü markalarından Turyağ, 14’üncü Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı IBAKTECH’te yenilikçi ürün portföyünü sergiledi. Turyağ’ın pastacılık sektörünün değişen ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan çözümleri sektör profesyonellerinden büyük ilgi gördü.

Alanında dünyanın ikinci, Avrasya bölgesinin ise en büyük fuarı olan Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı IBAKTECH’in 14’üncüsü 24-27 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Endüstriyel yağlar ve pastacılık yağlarında yenilikçi ürünleriyle sektör profesyonellerinin ve pastacılık ustalarının çözüm ortağı olan Turyağ geniş ürün portföyüyle fuar katılımcılarının ilgi odağı oldu. Dört günlük fuar süresince Turyağ standında ustalar tarafından hazırlanan atıştırmalıklar ikram edildi.

1916’dan bu yana üretiliyor 

İki yılda bir düzenlenen, binlerce yerli ve yabancı sektör profesyonelini ağırlayan IBAKTECH’te yer almaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Cargill Gıda Çözümleri Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Satış ve Pazarlama Direktörü Tolga Demirel, “1916 yılında İzmir’in Turan semtinde kurulan küçük bir yağhane ile başlayan yolculuğunda Türkiye’nin köklü markası Turyağ, yıllardır sektörde lezzetin öncülüğünü yapıyor. Kapsamlı Ar-Ge çalışmalarımızın sonucu olarak sunduğumuz ürünlerimiz, gelişen ve değişen profesyonel yemek sektörüne yönelik kalite, uyum ve mükemmellik anlayışımızı yansıtıyor” diye konuştu.

Yerli üretici destekleniyor

Turyağ olarak tüketici beklentilerini ve tercihlerini karşılayacak ürünler geliştirmenin yanı sıra yerli üreticiyi desteklemenin de öncelikleri olduğunu vurgulayan Demirel, şunları söyledi: “Lezzet arayışı ve sağlıklı ürünlere olan talep her zaman ön planda olmaya devam ederken, ustalarımız daha fazla kızartma sağlayan dolayısıyla verimi de ön plana koyan ürünlere ihtiyaç duyuyor. Turyağ olarak bu üç beklentiyi de karşılayacak yenilikçi ürünler üretirken temel ilkemiz ise yerel üreticilerimizi desteklemek. Yerli hammadde tedariki sayesinde yaşanabilecek tedarik zinciri risk ve maliyetlerini en aza indiriyor, sürdürülebilirliğe katkı sağlıyoruz.”

HoReCa profesyonellerinin ve pastacılık ustalarının tercihi 

Geleneksel köklerinden aldığı bilgi birikimi ile sektör trendlerine yönelik yenilikçi ürünlere imza atan Turyağ, HoReCa profesyonellerinin ve pastacılık ustalarının tercihi. Poğaça, kurabiye, profiterol, baklava, börek gibi pek çok ürün çeşidine yönelik geniş bir ürün portföyüne sahip olan Turyağ, ustaların aradığı yüksek kalite ve lezzeti bir arada sunuyor. Turyağ, “Maestro Gusto”, “Turyağ Kruvasan” ve “Turyağ ÂL” ürünleriyle seçkin otel mutfakları için özel olarak hazırlanmış çözümleriyle fark yaratıyor.

Yüzde 25 daha fazla kızartma sağlıyor 

Yüksek performansı, lezzeti ve uygun maliyeti ile fark yaratan kızartma yağı Maestro Gusto, genel olarak yüzde 25 oranında daha fazla ürün kızartma fırsatı veriyor. Orijinal rengini koruyan, kızartma sıcaklığına daha hızlı ulaşan Maestro Gusto, fritözde hiçbir tortu veya parçacık bırakmadan temiz kızartma yapmanın ayrıcalığını sunuyor.

Son ürünün lezzetini artırıyor 

Turyağ Kruvasan, elastik yapısı ve hamur açma makineleriyle uyumluluğu sayesinde kruvasan ve Danimarka çöreği çeşitleri için ideal kullanıma sahip. Vargel tipi hamur açma makinelerinde ve merdane uygulamalarında dayanıklılığı ve yuvarlama sırasındaki karakteri ile mükemmel iç yapıya ulaşmanızı sağlayan ürün, kolesterol içermeyen bitkisel yağlardan üretiliyor ve etkili aromasıyla son ürünün lezzetini artırıyor.

Turyağ ÂLÂ, yüzde 90 yağ içeriğiyle çok amaçlı bir margarin olarak öne çıkıyor. Esnekliği ve yapısıyla kekler, mayalı hamurlar, tatlı ve tuzlu kurabiyeler ve poğaça gibi geniş bir yelpazede kullanılabiliyor.

PROVERSE ürünleri de tanıtıldı 

PROVERSE ve Gerkens markalarının ürünleri de fuar kapsamında sergilendi. Otel ve restoran mutfakları için yüksek performans ve kaliteyi bir araya getiren PROVERSE markasının sıvı şanti ürünü, değişen ortam sıcaklıklarında bile hacimde yüksek performans sunarak çatlamayı engelliyor. Bitkisel bazlı olan ürün, çeşitli malzemeler ve renklendiricilerle sorunsuz uyum sağlıyor.

PROVERSE Pişirme Kreması ise içerdiği yağsız süt tozu ile hibrit bir ürün olma özelliği taşıyor. Servis öncesinde bekletilse dahi pütürlenmeyen, yüksek sıcaklığa dayanıklı yapısıyla fark yaratıyor. Her iki PROVERSE ürünü de HoReCa ve pastacılık sektörünün ihtiyaçlarını üst düzeyde karşılamak için geliştirildi.

Cargill fuarda, 1986’dan bu yana küresel portföyünde yer alan, kalıcı canlı renk ve lezzetli tatlar sunan Gerkens® Kakao Tozu ürünlerini de şeflere tanıttı.