Patiswiss Nohut Cipsleri

Sağlıklı cips alternatifleri olarak nohut unu cipsleri, mercimek cipsleri, sebze, tam buğday veya mısır tortilla cipsleri gibi seçenekler günümüzde daha çok popülerlik kazandı. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına eşlik edebilecek Patiswiss Nohut Cips ailesi, tamamen glütensiz ve yüksek besin değerine sahip ve fırınlanarak üretiliyor.

Geleneksel cipslerin mikroplastik içerme olasılığına karşın nohut unu cipsleri bu riski en aza indiriyor. Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız, “Mikroplastik kalıntılar genellikle plastik ambalajlı gıdalarda veya bazı plastik tabanlı malzemelerin kullanıldığı ürünlerde bulunabilir. Nohut unu cipsleri, genellikle doğal ve tek bileşenli sınırlı sayıda doğal bileşen içeren ürünlerdir. Bu nedenle, mikroplastik kalıntıları içerme olasılığı, geleneksel cips ürünlerine kıyasla daha düşük seviyededir.

Ancak, mikroplastik kalıntılara maruziyeti azaltmak için ambalajın ve ürünün üretim sürecinin dikkatlice takip edilmesi önemlidir. Üreticiler, gıda güvenliği standartlarına uygun şekilde üretim yapmalı ve ambalajlama sürecinde hijyenik ve güvenli yöntemler kullanmalıdır” diye konuştu.

Ailelerin tercihi doğal içerikli ürünler

Aileler çocukları için atıştırmalık seçerken temiz içerikli ürünler tercih ediyor. Nohut Unu Cipsleri yüksek besin değeri ve doğal içerikli olmasıyla dikkat çekiyor. Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız, “Çocukların gönül rahatlığıyla tüketebileceği cips ürünlerinin seçiminde besin değerleri yüksek, doğal bileşenlerden üretilmiş, zengin protein ve lif kaynaklı, az işlenmiş ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Her markette büyük raflarda kolayca bulabileceğiniz içeriğinde yüksek miktarda tuz, şeker, katkı maddeleri bulunan ve üretiminde kullanılan doğal olmayan yağlar (trans yağ) ile üretilen geleneksel cipsler, gelişme çağında olan çocuklarımız için büyük bir risk barındırmaktadır. Ebeveynlere bu bağlamda, çocuklarının tüketeceği ürünlerin seçiminde çok daha fazla sorumluluk düşüyor. Ebeveynler kadar markalar da bu konuda hassasiyetini göstermektedirler. Patiswiss’in Çocuklara Özel Süt Mısır Aromalı Cips’i içerdiği yüksek lif ve bitkisel protein, koruyucu madde ve trans yağ içermeyen formülüyle sağlıklı atıştırmalık alternatifleri arayan aileler için ideal bir ürün olarak marketlerde yerini almaktadır” dedi.

“Sağlıklı cipslerin pazardaki payı artıyor”

Son yıllarda, sağlıklı yaşam trendleri ve beslenme bilincindeki artış ile birlikte, sağlıklı cipsler ve alternatif atıştırmalık ürünlerin pazardaki payı arttı. Tüketiciler daha besleyici, az işlenmiş ve doğal içeriklere sahip atıştırmalık ürünler arayışında ve tercihlerinde giderek artan bir eğilim göstermekte olduğunu söyleyen Yıldız, “Ülkemizde de bu durum, geleneksel cipslerin yerini daha besleyici içeriklere sahip olan sağlıklı alternatiflere bırakma eğilimini yansıtmaktadır. Bu gelişmeyle birlikte, sağlıklı cipslerin pazardaki payının giderek arttığı ve tüketicilerin daha sağlıklı atıştırmalık seçeneklerine yönelme eğiliminin devam ettiği gözlemlenmekte.

Sağlıklı cips ve sağlıklı atıştırmalık kategorisinin ihtiyacını karşılamak için ürettiğimiz ürünlere gün geçtikçe ilgi artmaya devam etmekte ve pazardaki payımızı istikrarlı bir şekilde büyütmeye devam etmekteyiz” diye konuştu.