Roka’dan sonbahar lezzetleri

Galataport’ta Boğaz manzarasına karşı konumlanan, çağdaş Japon Robatayaki mutfağı Roka, mönüsüne kısa bir süreliğine yeni özel lezzetler eklendi.

Ekim ayında servis edilmeye başlanan yeni lezzetler, yalnızca 3 ay için Roka mönüsünde yer alacak. “Ponzulanmış havuç ve susam sos ile yeşil fasulye salatası”, “acılı nori tereyağı ve daikon salatası ile ızgara karides”, “yuzu kosho tereyağı ve çıtır panko ile ızgara brokoli” ve “acı tatlı miso glaze” ve “yer fıstığı ile ızgara dana kaburga” sonbahar mönüsüne eklendi.

Pazartesiden perşembeye saat 17:30 ile 22:30, cuma ve cumartesi günleri 12:30 ile 23:00, pazar günleri ise 12:30 ile 22:30 saatleri arasında misafirlerini ağırlayan Roka, mönüye kısa bir süreliğine eklenen lezzetlerin yanında imza yemeklerini de sunmaya devam ediyor. Japon robatayaki mutfağını modern bir dokunuşla sergileyen Roka, Robata (ro) çevresinde arkadaşlarla güzel yemek ve içeceklerin paylaşıldığı, sıcak, içten ve her şeyi kucaklayan bir enerji ortamı (ka) anlamı ile konuklarına özel bir deneyim sunuyor.

Azumi Ltd. hakkında
Azumi Limited, önemli kozmopolit lokasyonlarda çağdaş yemekler sunan birçok yerleşik markaya sahip, ödüllü bir küresel restoran işletmesidir. Azumi Grubu, Doğuş Grubu’nun bir iştiraki olarak 2012 yılında kurulan D.ream’in global yatırımlarından biridir.
Rainer Becker tarafından yaratılan ve Arjun Waney ile birlikte kurulan Azumi’nin yolculuğu, 2002 yılında Zuma Londra’nın açılışıyla başladı. Bunu hızla 2004’te Roka Londra izledi. Şu anda dünya çapında 21 Zuma ve 9 Roka var ve başka restoranlar için de hazırlıklar devam ediyor. Zuma ve Roka Japon konseptlerine ek olarak Oblix, 2013 yılında The Shard’da açıldı.
2017 yılında Florida’da lansmanı yapılan ETARU, ABD’nin doğu kıyısına farklı bir görünümle Roka konseptini sunuyor. Ulaşılabilir ve alışılmamış bir Japon robatayaki olan INKO NITO ise, 2018’de LA’da doğdu ve ardından Soho Londra’da ikinci bir lokasyonda yerini aldı.
Roka hakkında
Zuma Londra’nın muazzam başarısının ardından, Rainer Becker robatayaki mutfağının büyük popülaritesini çabucak fark etti ve otantik ama çağdaş bir Japon mönüsü yaratmak için Grup Yönetici Şefi Hamish Brown ile birlikte 2004 yılında Roka Charlotte Street’i açtı.
Roka Grubu hızla genişledi ve şimdi Londra’nın en çok rağbet gören lokasyonlarında bir restoran portföyüne sahip. Roka’nın ana mutfağı Robata ızgarasından geliyor. Lokantaların ortasında yer alan ızgara, tüm restoranların ayrılmaz bir tasarım öğesini oluşturuyor, ancak çarpıcı bir özellik olmanın ötesinde, robata gerçekten Roka’nın kalbi olarak anılıyor.
Mevcut Roka portföyünde aşağıdaki restoranlar (kronolojik sırayla) yer alıyor: London Charlotte Street ve Shochu Lounge (2004), London Canary Wharf (2009), London Mayfair (2014), London Aldwych (2014) Dubai Business Bay (2020) İspanya Mallorca (pop-up 2021) Suudi Riyad (2021), İstanbul (2022) ve Kuveyt (2022).