Bilgi Üniversitesi-Barry Callebaut işbirliği

İstanbul Bilgi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, dünyanın önde gelen çikolata ve kakao ürünleri üreticilerinden Barry Callebaut ile işbirliği protokolü imzaladı. Öğrencilerin sektörel bilgi ve deneyimini artırmayı hedefleyen protokol kapsamında Barry Callebaut ve Chocolate Academy İstanbul işbirliğiyle çikolata yapımı dersleri ve atölyeler düzenlenecek.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile dünyanın önde gelen çikolata ve kakao ürünleri üreticilerinden Barry Callebaut işbirliği protokolü imzaladı.

Öğrencilerin sektörel bilgi ve deneyimini artırmayı hedefleyen protokol kapsamında çikolata yapımı dersleri Barry Callebaut işbirliğinde yürütülecek ve bu dersler dışında da Chocolate Academy İstanbul şeflerinin katılımıyla Bilgi öğrencilerine yönelik atölyeler gerçekleştirilecek.

“Öğrencilerimiz için sektöre açılan bir pencere olacak”

Bilgi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Fikret Soner, “Öğrencilerimize yeme içme sektörünün farklı alanlarında iş hayatına atılabilecekleri donanımı hem derslerimizle hem de sektörel işbirlikleri yoluyla vermeyi hedefliyoruz. Öğrencilerin iş dünyasındaki paydaşların farkına varmaları, deneyim, bilgi aktarımı ve iletişimin öğrencilik yıllarından başlatılması amacıyla sektör lideri firmalar ile işbirlikleri gerçekleştiriyoruz. Yüksek kaliteli çikolata ve kakao ürünlerinde dünya lideri olan Barry Callebaut; ürünleri, akademisi ve şefleri ile çok özel bir uzmanlık alanında öğrencilerimiz için sektöre açılan bir pencere olacak” dedi.

“İşbirliği hem gençlerimize hem de sektörümüze büyük katkı sağlayacak”

Barry Callebaut Türkiye Genel Müdürü Ahmet Turgut ise işbirliği ile ilgili şunları dile getirdi, “Çikolata sektörünün lider markası olarak 180 yılı aşan bilgi birikimimiz ve deneyimimizle sektörümüzü eğitmek ve güçlendirmek bizim için çok önemli. Geleceğin şefleri bu sınıflardan çıkıyor. Ve biz Barry Callebaut olarak, lezzetli çikolata, pasta ve tatlı elde etmek için sadece ürün sunmuyoruz. Aynı zamanda Chocolate Academy kuruluşlarımızdaki şeflerimiz ile teknik, teorik ve uygulamalı eğitimler vererek, çikolata profesyonellerinin en yüksek potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı oluyor, pastacılık, dondurma, HORECA gibi ilgili tüm sektörlerin gelişimine katkıda bulunuyoruz. İstanbul Bilgi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliğinin de hem gençlerimize hem de sektörümüze büyük katkı sağlayacağına inanıyorum.”