Samsung, yeni Galaxy A serisini tanıttı

Samsung, en ileri Galaxy inovasyonlarını buluşturan, mükemmel bir mobil deneyimi herkes için daha uygun fiyatlarla sunan yeni Galaxy A serisi akıllı telefonlarını tanıttı. Yepyeni 5nm işlemciyle güçlendirilen yeni Galaxy A serisinin yenilikçi ve yapay zeka(AI) destekli kamerası hem gece hem de gündüz net görüntüler yakalamayı sağlıyor.

Yepyeni bir işlemci, Galaxy’nin özgün yapay zeka (AI) destekli kamerası, geniş ve akıcı ekranının yanı sıra iki güne kadar devam edebilen pil ömrüyle[1] yeni Galaxy A serisi; 5G bağlantı ve yüksek güvenlik özelliklerini bir araya getiriyor.

Çevreci, şık ve ince bir tasarıma sahip olan yeni Galaxy A serisi, kullanıcılara rahat ve şık kullanım sunmak üzere tasarlandı. Seride yer alan her iki cihazda da Samsung “One UI” kullanıcı ara yüzü, Android işletim sistemi ve güvenlik güncellemeleri desteğiyle[2] kullanıcılara mükemmel bir mobil deneyimi yaşama imkanı sunuyor. 

Yeni Galaxy A serisi ile her durumda mükemmel çekim performansı

Kullanıcılar, ister içerik oluştururken, ister içeriklerini arkadaşlarıyla paylaşırken Galaxy A73 5G, A53 5G ve A33 5G ile Galaxy S serisinin güçlü ve eğlenceli özelliklerinden birçoğuna sahip oluyor. Gelişmiş, üst düzey bir kamera deneyimi sunan Galaxy A53 5G’nin dörtlü kamera sisteminde kullanılan VDIS (Video Digital Image Stabilisation) teknolojisine sahip 64MP OIS kamerası, en keskin ve net kareleri yakalamayı sağlıyor. Ayrıca, yüksek çözünürlüklü 32MP ön kamera ise mükemmel selfie’ler çekmeyi ve daha net görüntülü konuşmaları gerçekleştirmeyi sağlıyor.

Yepyeni 5nm işlemciyle güçlendirilen yeni Galaxy A73 5G, A53 5G ve A33 5G cihazların yenilikçi yapay zeka destekli kameraları tüm görsellerin düşük ışıkta dahi net bir şekilde  görünmesini sağlıyor.

Gelişmiş “Gece Modu”, otomatik olarak 12 ayrı görüntüyü sentezliyor, böylece gece fotoğraflarının parlak ve canlı görünmesine imkan sunuyor. Ayrıca, loş ortamlarda video çekerken de Galaxy A serisinin çerçeve hızı otomatik olarak kendini uyarlayarak parlak ve net videolar elde etmeyi sağlıyor.

Gelişmiş “Portre Modu” ise çift kamera ve güçlü yapay zeka özellikleriyle, hem derinliği hem de çekilen nesnenin ana hatlarını daha doğru bir şekilde yakalamaya yardımcı oluyor. “Eğlence Modu” ise kullanıcıların her anını, ultra geniş lense uyumlu şekilde filtre ve efektler kullanarak renklendirmelerine fırsat sunuyor. Ayrıca, “Photo Remaster” özelliği ideal aydınlatma ve çözünürlük ayarlarını sunarak eski fotoğraflara yeni bir soluk getiriyor. ‘Obje silme’ özelliği ise arka plandaki istenmeyen görüntüleri kolayca ortadan kaldırmayı sağlıyor.

Süper AMOLED ekran ile parlak güneş altında dahi sürükleyici bir deneyim

Eskiden parlak güneş ışınları altında, akıllı telefonların ekranlarını görüntülemek oldukça zor olmaktaydı. Ancak, yeni Galaxy A serisinin akıllı ekran algoritması, ekranın dış mekanda ve güneş ışınları altında dahi ayrıntıları en canlı şekilde göstermesini sağlıyor.

Yeni Galaxy A53 5G’nin geniş 6,5 inçlik[3] Süper AMOLED ekranı, akıcı bir deneyim için 120 Hz yenileme hızı sunarken, Galaxy A33 5G’deki 6, 4 inç[1] boyutundaki Süper AMOLED ekran ise 90 Hz yenileme hızına  sahip. Ayrıca, yeni Galaxy A serisinin iki güne kadar devam edebilen pil ömrü ve 25 W Süper Hızlı Şarj[4] özelliği sayesinde cihazlar görüntüleme, izleme ve diğer her türlü kullanımda çok daha uzun süreli bir kullanım sunuyor.

Şık, dayanıklı, işlevsel ve sürdürülebilir tasarım bir arada 

Yeni Galaxy A serisi şık, işlevsel ve sürdürülebilir niteliklerle tasarlandı. Cihazın ince çerçevesi pürüzsüz, şık bir görünüm sunarken, “Ambient Edge” tasarımı kamerayı, telefonun gövdesiyle kusursuz bir şekilde birleştiriyor. Galaxy A53 5G ve A33 5G, Corning® Gorilla® Glass 5 ve IP67[5] su ve toza dayanıklılık özelliğiyle en gelişmiş dayanıklılığı kullanıcılara sunuyor.

Öte yandan Samsung, Ağustos 2021’de “Galaxy for the Planet” vizyonu aracılığıyla, 2025 yılına kadar daha sağlıklı bir gezegen için somut çevresel adımlar atma taahhüdünde bulundu. Samsung’un sürdürülebilirlik çalışmalarını odağına alan yeni Galaxy A serisi[6] de şarj cihazını kutudan çıkararak ambalaj boyutunu küçültüyor.

Ambalajda ayrıca, sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen kağıt malzeme kullanılırken, cihazın yan düğmeleri ile SIM kart tepsisinde de geri dönüştürülmüş malzemeler (PCM) kullanılıyor. Malzemelerin yanı sıra yeni GalaxyA serisinin kullanım ömrü de daha uzun.

Her iki cihaz da, dört nesil boyunca “One UI” ve Android OS güncellemelerini, beş yıl boyunca da güvenlik güncellemelerini alabilecek. Bu özellikler, kullanıcıların akıllı telefon yaşam döngüsünü en üst düzeye çıkaracak şekilde en yeni yazılım ve güvenlik güncellemelerine erişmesini sağlayacak.

Samsung’un güçlü “Knox Vault” güvenlik platformuyla güvenliğiniz her daim kontrol altında

Yeni Galaxy A serisi, Samsung’un güçlü “Knox Vault” güvenlik platformu sayesinde veri ve bilgilerin korunmasını sağlıyor. Güvenli Klasör, özel fotoğrafları, notları ve uygulamaları saklarken kullanıcılara şifreli, dijital bir kasa sunarak kullanıcının kendi içeriğine yalnızca kendisinin erişmesini sağlıyor. Kullanıcılar, “Özel Paylaşım[7]” özelliğini kullanarak, dosyalara tam olarak kimin, ne kadar süreyle erişebileceğini ayarlayabiliyor.

Galaxy A53 5G ve A33 5G, diğer Galaxy cihazlarıyla uyumlu bir şekilde çalışarak kusursuz ve bağlantılı bir Galaxy ekosistem deneyimi yaşatıyor. Ayrıca, ses seçenekleri, Galaxy Buds serisini Galaxy A53 5G ve A33 5G dahil olmak üzere çeşitli cihazlarla bağlayarak genişletildi.

Kullanıcılar, halihazırda Galaxy Buds Pro’da bulunan ve yakında Galaxy Buds2 ve Buds Live’a da gelecek olan daha gerçekçi ve etkileyici 3D ses teknolojileri sunan ‘360 Ses’ teknolojisinin[8] keyfini çıkarabilecekler.

Üretkenlik özelliklerini deneyimlemek isteyen kullanıcıların ise; kopyala yapıştır, dosya aktarma, hatta aramaları veya mesajları yanıtlamak için Galaxy A serisini “Windows’a Bağla”[9] özelliğini kullanarak bir Windows PC’ye bağlamaları yeterli oluyor.

Samsung Electronics Mobil Deneyim Başkanı TM Roh, yeni Galaxy A serisi ile ilgili görüşlerini şöyle aktarıyor: “Teknolojinin hayatlarımız üzerindeki olumlu etkisini herkesin deneyimleme hakkı olduğuna inanıyoruz. En yeni Galaxy A serisini, uygun fiyatlarla piyasaya sürerek, herkesin en gelişmiş ve yenilikçi Galaxy mobil deneyimini yaşamasına imkan sunuyoruz.”

Yeni Galaxy A serisi ne zaman satışa sunulacak?[10]

Yeni Galaxy A33 5G, A53 5G ve Galaxy A73 5G Nisan ayı içerisinde satışa sunulacak. Aynı zamanda Galaxy Buds2 ve Buds Live’ın yeni Onyx rengi, Galaxy A serisinin şık tasarımını tamamlamak için de Nisan ayında piyasaya sürülecek.

[1]Ortalama/tipik bir kullanıcının kullanım profiline göre tahmin edilmiştir. İngiltere’de 2022.01.20–01.31 arasında, SM-A536 ve SM-A336’nın ön sürüm sürümleriyle, LTE ve 5G Sub6 ağları kullanılarak (5G mmWave ağı altında test edilmemiştir) varsayılan ayarlarda Strategy Analytics tarafından bağımsız olarak değerlendirilmiştir. Gerçek pil ömrü, ağ ortamına, kullanılan özelliklere ve uygulamalara, arama ve mesajların sıklığına, şarj edilme sayısına ve diğer birçok faktöre göre farklılık gösterebilmektedir.
[2]Galaxy A53 5G ve Galaxy A33 5G, dört nesle kadar One UI ve Android işletim sistemi yükseltmelerini ve beş yıla kadar güvenlik güncellemelerini destekler.
[3] Çapraz olarak ölçüldüğünde, ekran boyutu tam dikdörtgende 6,5 inç ve yuvarlatılmış köşeler için 6,3 inçtir. Yuvarlatılmış köşeler ve kamera deliği nedeniyle gerçek görüntülenebilir alan daha azdır.
[4] Duvar şarj cihazı ayrı satılır. Yalnızca Samsung tarafından onaylanmış şarj cihazlarını ve kabloları kullanın. Cihazınızın yaralanmasını veya hasar görmesini önlemek için uyumsuz, aşınmış veya hasarlı pilleri, şarj cihazlarını veya kabloları kullanmayın. 25W’a kadar Süper Hızlı Şarjı destekler.
[5] 30 dakikaya kadar, 1 metreye kadar tatlı suda gerçekleştirilmiş test koşullarına dayanmaktadır. Plajlarda, havuzlarda veya sabunlu suların yakınında kullanılması tavsiye edilmez. Yalnızca düşük su basıncına karşı güvenlidir. Kalıntıyı durulayın/ıslandıktan sonra kurutun.
[6]2022’de piyasaya sürülen seçili Galaxy A cihazları ve daha fazlası.
[7] Özel Paylaşım özelliklerinden faydalanılabilmesi için, hem gönderici hem de alıcı Android 9 veya sonraki sürümlere sahip Galaxy mobil cihazlarına ve Özel Paylaşım uygulamasına sahip olmalıdır.
[8]360 Ses özelliğinin kullanılabilirliği, 30 Mart 2022’den itibaren Galaxy Giyilebilir uygulaması aracılığıyla bir yazılım güncellemesi gerektirmektedir.
[9]Kullanıcılar, Samsung Galaxy cihazlarını telefondaki “Link to Windows” ve PC’deki Telefonunuz Uygulaması aracılığıyla Windows PC’lerine bağlamalı ve aynı Microsoft hesabında oturum açmak da dahil olmak üzere kurulum istemlerini izlemelidir. Windows bağlantısı, belirli Samsung Galaxy cihazlarına önceden yüklenmiştir. PC (Telefon Uygulamanız) Windows 10 veya üstünü gerektirir. Samsung Galaxy cihazının açık ve PC ile aynı Wi-Fi ağına bağlı olmasını gerektirir. Bazı mobil uygulamalar, içeriğin diğer ekranlarda paylaşılmasını kısıtlayabilir veya bunlarla etkileşime girebilmek için dokunmatik ekran gerektirebilir. Telefon ekranındaki bazı uygulamalar abonelik gerektirebilir ve Gerçek Kullanıcı Arayüzü farklı olabilir.
[10]Kullanılabilirlik pazara göre farklılık gösterebilmektedir.