Yeni “Tat Hazır Tabak” ürün ailesi

Tat Gıda, “Aç-Ye” hazır yemek kategorisini “Tat Hazır Tabak” ile büyütmeyi hedefliyor. Mutfaklarda tüketilen ürünleriyle hayatı kolaylaştırırken, tüketicisine yeni lezzetler sunan Tat’ın “Hazır Tabak” ürün ailesi, Türk mutfağından geleneksel lezzetler ve Türkiye’de ilk olan tüketime hazır Bowl ürünlerinden oluşuyor.

Tat Gıda, hazır yemek kategorisine yeni bir segment ekleyerek, Tat Hazır Tabak’ı piyasaya sundu. Tat Gıda, bugüne kadar “Aç-Ye” konserve ürünleriyle yer aldığı kategoriyi büyüterek, tüketicinin gün geçtikçe artan hızlı, pratik ve sağlıklı yemek arayışına cevap vermeyi hedefliyor. Tat’ın, “Tat Hazır Tabak” ürün ailesi geleneksel lezzetler ve Türkiye’de ilk olan Bowl Serisinden oluşuyor.

Tat Hazır Tabak ürün gamında, geleneksel Türk mutfağının lezzetleri Sebzeli Bulgur Pilavı, Etli Bulgur Pilavı, Nohutlu Pirinç Pilavı, Mantarlı Pirinç Pilavı, Etli Kuru Fasulye, Etli Nohut yemeklerinin yanı sıra yeni trend Bowllar olarak Meksika Fasulyeli Bowl, Maş Fasulyeli Bowl ve Nohutlu Bowl yer alıyor. Türkiye’de ilk olan ve özel içeriklerle hazırlanan bowlları ısıtarak veya istenirse soğuk tüketmek mümkün.

“Değişen tüketici tercihleri doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyoruz”

Tüketici beklentilerindeki bitki bazlı, sağlıklı ve doğal ürünlere doğru kayışın ve aynı zamanda gıda güvenliği, kalite ve pratiklik taleplerinin özellikle pandemi döneminde tüketici gözünde çok daha hızlı şekilde dönüştüğüne dikkati çeken Tat Gıda Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Esra Süzme, şunları söyledi: “Gıda trendlerinde dengeli beslenme konusunda farkındalık hızla artıyor.

Araştırmalarla da teyit ettiğimiz üzere, tüketiciler hazır yemek seçeneklerinde doğallık ve tazelik arıyor. Özellikle bitkisel bazlı ürünlerin tüketimi artıyor. Tat Hazır Tabak ile tüketicilerimize, Tat kalitesi ve güvencesiyle kaynağı belli, lezzetli mönüler hazırladık. Geleneksel yemeklerimizden oluşan zengin Tat Hazır Tabak yemek çeşitlerimizle, lif ve protein kaynağıyla besleyici ve dengeli öğünler sunuyoruz.

Hazır tabaklar her yerde yemeğinizi yanınızda taşımanıza imkan verirken, ısıtma kolaylığı da sağlıyor. Lezzeti ve pratikliği konusunda tüketicilerimizin ilk günden itibaren beğenilerini paylaşmalarından büyük mutluluk duyuyoruz.”

Tat Hazır Tabak ürünleri, koruyucu içermiyor

Tat’ın özenle seçilmiş yöresel malzemeler ile hazırladığı ve Türkiye’nin en sevilen lezzetlerini bir araya getirdiği Tat Hazır Tabak ürünleri, koruyucu içermiyor. Geri dönüştürülebilir ambalaj malzemelerinin kullanıldığı ürünler bir yıl raf ömrüne sahip ve oda sıcaklığında saklanabiliyor.