Gelita PeptENDURE® dayanıklılıkta “devrim” yaratıyor 

Gelita, geliştirilmiş dayanıklılık performansı için ilk kolajen protein çözümü olan PeptENDURE®’ü tanıttı.

Kolajen peptitlerinde yenilik lideri Gelita, vücudun daha sıkı antrenman yapma ve daha zorlama yeteneğini artıran yeni bir bileşeni piyasaya sürüyor. PeptENDURE®, uzun vadede dayanıklılık antrenmanının etkilerini ve kaslardaki adaptif değişiklikler sonucunda performansı artıran, pazarın ilk kolajen proteinidir. Bu nedenle hızlı bir düzeltme yerine temel, kalıcı bir değişim stratejisi sunar. Nötr tada sahip toz, takviye tozları, hazır içecek konseptleri, jeller ve çubuklar dahil olmak üzere çeşitli şekillerde kullanılabilir.

PeptENDURE® ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da piyasaya sürülüyor. PeptENDURE®, metabolik süreçleri olumlu yönde etkileyerek dayanım performansını artıran Biyoaktif Kolajen Peptitlerdir (BCP®).

Bu, çalışma katılımcılarının haftada 3 kez direnç ve dayanıklılık antrenmanının yanı sıra, 12 hafta boyunca günde 15 g PeptENDURE® veya plasebo aldıkları iki RCT (Randomize Kontrollü Deneyler) çalışmasıyla (erkeklerde ve kadınlarda) desteklendi.

Sonuçlar, PeptENDURE® gruplarının bir saatlik denemede mesafe koşusunu plasebo grubuna kıyasla önemli ölçüde artırabildiğini gösterdi: Erkeklerde ortalama 662 m, kadınlarda 331 m. ek olarak, her iki PeptENDURE® grubunda da başlangıç ​​koşusuna göre mesafede yüzde 14’ün üzerinde bir artış görüldü. Katılımcılar ayrıca hem erkeklerde hem de kadınlarda yağ kütlesinde azalmayla birlikte, enerji metabolizmasında iyileşme ve vücut kompozisyonunda önemli iyileşmeler gösterdi.

Kullanımı çok yönlü

Bu yeni BCP®’nin uzun mesafe koşusu ve triatlon gibi dayanıklılık sporlarından futbol ve hokey gibi takım etkinliklerine ve kürek gibi yüksek yoğunluklu spor salonuna dayalı aktivitelere kadar sürekli performans gerektiren her spor dalındaki katılımcılara faydası vardır. PeptENDURE® toz, içecek, jel ve spor barları gibi çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Diğer besinlerle kolayca birleşir, mükemmel biyoyararlanıma sahiptir ve güvenliği insan ve hayvan çalışmalarında belgelenmiştir. Sonuç elde etmek için günlük olarak tüketilmelidir.

Gelita Sağlıklı Yaşlanma ve Spor Beslenmesi Kategori Müdürü Martin Walter şunları söylüyor: “PeptENDURE®, üreticilere, protein ve/veya kolajenle tipik olarak ilişkili olandan daha geniş bir fayda yelpazesiyle daha geniş bir tüketici yelpazesini hedeflemeleri için bir beyaz alan fırsatı sunuyor. Günlük kullanım ürünü olarak uzun vadeli marka sadakatini de destekliyor.”

PeptENDURE® Genel Olarak Güvenli (GRAS) olarak tanınır, Koşer sertifikalıdır, GDO’suzdur ve glütensizdir. Ayrıca Dünya Anti-Doping Ajansı (WADA) tarafından da kabul edilmektedir. Doğal bir içerik olarak E kodu içermez ve temiz etiketli ürünler için uygundur.

Gelita, markalara canlı küresel spor beslenme pazarında beyaz bir alan oluşturmalarına yardımcı olacak yeni bir içerik sunmaktan heyecan duyuyor. Şu anda değeri yaklaşık 40 milyar ABD Doları olan pazarın, 2023 ile 2030 yılları arasında yaklaşık yüzde 8’lik bir Bileşik Büyüme Oranıyla büyümesi bekleniyor.1

1 https://www.vantagemarketresearch.com/industry-report/sports-nutrition-market-1532 .