Metro Chef Veggie bademli ve fındıklı içecekler 

Metro Türkiye, vegan ve bitkisel bazlı gıda ve gıda dışı 300’e yakın ürünü tüm Türkiye’deki mağazalarında raflara getiriyor. Metro Türkiye, son olarak süte alternatif olabilecek, yüksek E ve B12 vitamini içeren Metro Chef Veggie bademli ve  fındıklı içeceklerini 19,90 TL’lik satış fiyatıyla raflarına getirdi.

30 yılı aşkın bir süredir alternatif protein kaynaklarını çeşitlendirerek gelecek nesillerin protein ihtiyacını güvence altına almayı amaçlayan Metro Türkiye, vegan ve % 100 bitki bazlı ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Metro Türkiye’nin yeni ürünü Metro Chef Veggie Bademli ve Fındıklı içecekler, B12 vitamin kaynağı olmasının yanı sıra yüksek E vitamini içermesiyle de dikkat çekiyor.

Bitki bazlı beslenenler için süte alternatif olabilecek, kahvelerde, kek, pasta ve diğer tatlılarda tercih edilebilecek Metro Chef Veggie Bademli ve Fındıklı içecekler 19,90 TL fiyatı ile raflarda yer alıyor.

300’e yakın vegan ürün Metro Türkiye raflarında

Metro Türkiye, tüm faaliyetlerinin merkezine sürdürülebilirliği koyarak müşterileri için doğru ve güvenilir alışverişin adresi olma amacıyla çalışmalarını sürdürürken, vegan ve bitki bazlı beslenme şekillerine olan artan talebi karşılamak ve tüketicilerin bu konudaki ihtiyaçlarını uçtan uca karşılamak için her yıl vegan ürün yelpazesini genişletiyor.

Alternatif beslenme şekillerine yönelik ürün çeşitliliğini sürekli artırmaya devam ederken raflarında gıda ve gıda dışı 300’e yakın vegan ürün sunarak sorumlu üretim ve tüketimi de teşvik ediyor.

Metro Türkiye’nin raflarındaki vegan ürün yelpazesi içerisinde bitkisel bazlı hamburger ekmek, margarin, köfte, gurme fit bulgur, mayonez ve tablet çikolata gibi gıda ürünlerinden yumuşatıcı, yağ çözücü, şampuan, zeytinyağlı sıvı sabun gibi temizlik ürünlerine kadar 12 farklı kategoride 300’e yakın gıda ve gıda dışı ürün yer alıyor.

Kendi markası olan Metro Chef ile makarna, içli köfte, lahmacun ve sorbe gibi ürünlerin yanı sıra Rioba markası altında organik smoothie ve organik çay ürünlerini de vegan olarak sunuyor. Yine kendi markası olan Fine Dreaming markası altında ise vegan olarak sıvı bulaşık deterjanı, yüzey temizleyici, çamaşır yumuşatıcı, bulaşık makinesi jel deterjanı ve sıvı çamaşır deterjanı da sunuyor