Cuma, Eylül 22, 2023
Ana SayfaGüncel HaberSirke sektörünün pazar lideri Fersan oldu

Sirke sektörünün pazar lideri Fersan oldu

Tüketim verilerinin nabzını tutan Nielsen verilerine göre Fersan, 2022 yılında da sirke kategorisinde birinci olarak, sektör liderliğini korumaya devam ediyor.

Tüketim verilerinin nabzını tutan Nielsen’e göre, her sene olduğu gibi bu sene de ciro ve miktar bazında sirke sektöründe pazar lideri Fersan oldu. 43 yıldır geleneksel ürünleri tüketiciler ile buluşturan, ihracat ağını her geçen yıl genişleten ve yüksek sirke üretme hacmine sahip Fersan, yine sirke pazarının önde gelen ismi olmayı başardı.

“Yılda 20 bin ton sirke ve 6 bin ton turşu üretiyoruz”

Fersan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gürhan Güven,  Fersan markasına güvenen tüm tüketicilerine teşekkür ederek, “Mutluluğumuz çok büyük. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kaliteden ödün vermeden çalışmalarımızı sürdürerek aldığımız birincilik ödülünden dolayı çok gururluyuz. Yılda 20 bin ton sirke ve 6 bin ton turşu üretiyoruz. 200 çalışanımızla 40 ülkeye ihracat yapıyoruz.

Ürettiğimiz turşuların yüzde 95’i, sirkenin ise yüzde 20’sini ihraç ediyoruz. 2023 sonuna kadar yeni yüzyıl hedefimiz satışlarımızda ihracatın payını daha da artırmak. Dünyada mümkün olduğunca çok global zincirin tedarikçisi olmak istiyor ve buna yönelik adımlar atıyoruz. Bu zor ekolojide bile en yüksek kaliteli ürünlerimizi müşterilerimize sunan muhteşem ekibime de şapka çıkarıyorum” şeklinde konuştu.

Son Gönderiler
spot_img

Popüler Gönderiler