IFF, Avrupa İnovasyon Merkezi’ni genişletiyor

Yiyecek ve içecek, sağlık, biyoloji bilimleri ve koku çözümlerinin önde gelen ismi IFF (NYSE: IFF), Kuzey Avrupa’daki tesisinde son teknolojiye sahip iki yeni lezzet laboratuvarıyla inovasyon yeteneklerini artırdı.

IFF’in tatlı ve mutfak lezzetleri yaratma laboratuvarları; şirketin 1964’ten beri faaliyette olan ve Danimarka’nın Brabrand kentinde 312.150 metrekareden fazla alana yayılan geniş kampüsüne en son eklenen yatırımdır.

İnovasyon merkezi; araştırma, uygulama geliştirme, içerik ve lezzet yaratma alanlarında faaliyet gösteren 400’den fazla çalışana ev sahipliği yapıyor. Genişletilmiş tesis, yerel ve bölgesel üreticilerin en son modülasyon teknolojilerini tanıtacak.

Tüketiciler için heyecan verici lezzet deneyimleri…

İçecek, unlu mamuller, süt ürünler, atıştırmalıklar, aşçılık, barlar ve şekerleme son pazarları için çözümler geliştirecek olan yeni bir lezzet uzmanları ekibiyle yakın ortaklık içinde çalışmasını sağlayacak. Kapsamlı bir tescilli lezzet içerikleri kitaplığıyla çalışarak, özellikle maskeleme, tatlılık ve umami gibi alanlarda tüketiciler için heyecan verici ve benzersiz lezzet deneyimleri yaratacaklar.

IFF Nourish Avrupa Bölge Başkanı Jan Bechtel, “Bu genişletilmiş tesis, gelişen tüketici beklentilerini karşılamak için inovasyona yaptığımız sürekli yatırımın bir kanıtıdır” dedi ve ekledi: “Engin uzmanlığımızı ve bilimsel bilgimizi geliştirmeye ve pazardaki tüketiciler için en önemli olanı getirmek için araçlara ve ürünlere yatırım yapmaya devam edeceğiz: Yeni nesil lezzetli, sağlıklı ve deneyimsel yiyecek ve içecekler yaratmak.”

Uzman lezzet uzmanları; uçtan uca ürün tasarımı için mükemmel ortamı yaratan pilot tesis üretimi, içerik uzmanlığı ve değerlendirme stüdyoları gibi kaynakların yanı sıra özellikle bitki bazlı ve biyoteknolojide IFF’in en son araştırma yeniliklerine erişebilecek.

“Pazara giriş hızımızı artırmak için daha fazla yatırım yapıyoruz”

IFF Nourish Avrupa Kreatif Direktörü Laurens Reiber, “Bu lezzet laboratuvarlarını başlatmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Brabrand halihazırda büyük bir inovasyon merkezi ve konumu, yerel pazar tercihlerini daha iyi anlamamıza ve trend olan küresel lezzetleri sunmamıza yardımcı oluyor. Şimdi pazara giriş hızımızı artırmak ve ortaklarımıza daha fazla değer katmak için daha fazla yatırım yapıyoruz.”

Geçen yaz Danimarka’da Mutfak Tasarım Merkezi’nin tamamlanmasının ardından yeni lezzet laboratuvarlarının açılışı, şirketin müşteri ve pazar ihtiyaçlarını hız, çeviklik ve yaratıcılıkla karşılayan kazanan çözümler geliştirmek için Ar-Ge’ye yaptığı son yatırım oldu.​