Cuma, Eylül 22, 2023
Ana SayfaHaberlerFarmamak Ortadoğu’ya göz dikti

Farmamak Ortadoğu’ya göz dikti

Sert ambalaj üreticisi Farmamak, 29 Kasım-2 Aralık 2010 tarihleri arasında Erbil’de düzenlenecek olan Irak Agro Food 2010’da, folyo ve termoform ürünlerden oluşan geniş ürün yelpazesini tanıtacak.

Uluslararası tarım, gıda, gıda işleme ve paketleme teknolojileri alanında büyük önem taşıyan ve bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Irak Agro Food’da ürünlerini tanıtacak olan Farmamak, Ortadoğu’daki pazar payını artırmayı hedefliyor.

Farmamak’ın yenilikçi ürün yelpazesiyle hem yurtiçi hem de ihracata dönük zarlarda fark yarattığını belirten Farmamak Genel Müdürü Kurt Kuruç, 2009 yılında 3 bin ton ve 9 milyon TL’lik ihracat gerçekleştirdiklerini belirterek, bu yılki hedeflerinin 4 bin ton ve 12 milyon TL’lik ihracat yapmak olduğunu söyledi. Üretim kapasitelerini artırmak için yeni yatırımlar hayata geçirdiklerini kaydeden Kuruç, “2009’da ciromuzu yüzde 42 artırarak 80 milyon TL’ye çıkardık. Bu yıl ise 100 milyon TL’lik ciro hedefliyoruz. Üretim kapasitemizi bu yıl ve gelecek yıl yapacağımız yatırımlarla yüzde 40 artırmayı planlıyoruz” dedi.

Son Gönderiler
spot_img

Popüler Gönderiler